Rakitić načeo mrežu Reala, veliki preokret Madriđana u drugom dijelu!

Branimir Korać • nedjelja, 17.04.2022.

Real Madrid bio je u problemima u Sevilli, domaćin je s dva pogotka u kratko vrijeme stigao do dva gola prednosti, ali gosti su ipak napravili preokret...

Real Madrid bio je u velikim problemima nakon prvog poluvremena u Sevilli. Domaćin je vodio 2:0, Real nije izgledao dobro i sve je govorilo kako klizi u novi poraz.

Rakitić je pogodio iz slobodnog udarca u 21. minuti nakon što je Militao izašao iz živog zid, ostavio veliku rupu kroz koju prolazi lopta i završava u mređži.

Svega četiri minute kasnije već je 2:0, Corona je odradio dobar posao, u konačnici lopta dolazi do Lamele koji zabija za povećanje vodstva.

Međutim drugo poluvrijeme donijelo je drugačiju sliku. Real je polako rastao, a Sevilla padala i dogodio se potpuni preokret.

Odmah na početku drugog dijela nada za goste, Rodrygo je smanjio na 2:1 i ponovno otvorio utakmicu.

U 74. minuti Real je stigao do pogotka preko Viniciusa, ali nakon VAR pregleda gol nije priznat zbog igranja rukom Viniciusa iako se i nakon pregleda snimke čini da je igrao ramenom.

U 82. minuti Nacho je zabio za 2:2 nakon asistencije Carvajala i tako je vratio Real u utakmicu.

U sudačkoj nadoknadi Realu se isplatio pritisak. Nakon dosta petljanja Vinicius je petom dao za Rodryga koji daje povratnu loptu na Benzemu, a on ne griješi i zabija za preokret!

Madriđani su tako stigli do pobjede koja ih posve približava naslovu prvaka Španjolske dok Sevilla definitivno ispada iz te utrke.

Modrić je igrao do 81. minute kada ga je zamijenio Asensio, a Rakitić je odradio cijelu utakmicu.