Garin zaustavljen na startu turnira u Beogradu, Fognini preokretom do prolaza

Branimir Korać • utorak, 19.04.2022.

U ponedjeljak su na rasporedu bila prva četiri susreta prvog kola ATP turnira u Beogradu. Već jedan nositelj je van turnira...

Aljaž Bedene je nakon dva sata i 40 minuta igre upisao pobjedu protiv Mihaila Kukuškina. Kukuškin je doživio veliki pad u trećem setu gdje je vodio s 3:1, a nakon toga dopustio Slovencu pet gemova zaredom.

Vrlo lagan posao imao je Holger Rune koji je pregazio Cristiana Garina. Peti nositelj nije bio raspoložen, puno je griješio i u nizu tih pogrešaka samo sve više tonuo u zaostatak. Na kraju je uhvatio tek četiri gema.

Još jednom je odličnu formu potvrdio Miomir Kecmanović koji je pregazio Richarda Gasqueta. Francuz je uhvatio samo tri gema u meču u kojem je u potpunosti nadigran i ostavljen bez ikakve šanse u 75-minutnom meču.

U talijanskom dvoboju prvog kola Fabio Fognini je u tri seta bio bolji od Marca Cecchinata. Fognini je izgubio prvi set u tie-breaku, ali u drugom i trećem setu ipak je bio bolji i slavio 6:7, 6:2, 6:2.