Split se vratio iz 17 poena zaostatka i slavio protiv Gorice

Branimir Korać • srijeda, 20.04.2022.

Košarkaši Splita upisali su treću uzastopnu pobjedu u Ligi za prvaka, slavili su na svom parketu protiv Gorice 77:74...

Kao i prije manje od mjeseca dan, ovaj dvoboj između Splita i Gorice također je donio dramu sa sretnim završetkom za Split. Ovaj put Splićani su slavili 77:74 i to nakon što su bili u dubokom ponoru na kraju prvog poluvremena.

Gorica je jako dobro odradila prvo poluvrijeme, Split tu nije izgledao dobro, nikako nije mogao "ući" u utakmicu i minutu prije kraja prvog poluvremena zaostajao je visokih 47:30.

Očito je razgovor u svlačionici upalio i Split je puno bolji izašao na parket u drugom dijelu. Napravio je u kratkom roku seriju 18:2, potpuno se vratio u utakmicu i učinio je otvorenom.

Goričani su se pokušavali održati u susretu i ne dopustiti da Split na krilima tog povratka stvori značajniju razliku i u tome su uspjeli.

U završnici su imali priliku. 35 sekundi prije kraja Cinac je pogodio samo jedno slobodno bacanje za smanjenje na 75:74, nakon toga gosti uzimaju skok u napadu, a Kapusta promašuje tricu.

Niti Splićani nisu imali mirnu ruku na slobodnim bacanjima pa je Roko Ukić također ubacio samo jedno za 76:74. Deset sekundi prije kraja na liniju slobodnih bacanja otišao je Mate Kalajžić, ali promašio je oba, odmah je napravljen prekršaj na Shorteru koji pogađa samo jedno bacanje, a nakon minute odmora Kapusta ne ubacuje tricu za produžetak i Split slavi.

U pobjedničkim redovima Toni Perković ubacio je 21 poen uz pet skokova, a po 13 su dodali Shorter (devet skokova) i Ukić (pet skokova i asistencija). Kod Gorice Dino Cinac ubacio je 20 poena uz osam skokova, a Mate Kalajžić dodao je 13 poena, šest skokova i šest asistencija.