Alcarazov krvnik iz Monte Carla uhvatio samo tri gema protiv kvalifikanta

Branimir Korać • srijeda, 20.04.2022.

Bogat program na ATP turniru u Barceloni gdje je odigran niz zanimljivih mečeva. Iz turnira je ispao 12. nositelj Daniel Evans...

Sebastian Korda šokirao je u Monte Carlu Carlosa Alcaraza, ali u Barceloni je ispao odmah na startu i to vrlo uvjerljivo od domaćeg kvalifikanta Carlosa Tabernera. Korda je uhvatio samo tri gema u cijelom meču.

Problema nije bilo za drugog nositelja Caspera Ruuda koji je rutinski slavio protiv Amerikanca Brendana Nakashime. Manje od sat i pol igre i pobjeda iako je Nakashima osvojio više poena na reternu.

Kod Lorenza Sonega smo navikli velike oscilacije, ali na startu turnira u Barceloni bio je dobar. Bez problema je svladao Eliasa Ymera u meču u kojem mu je prepustio svega šest gemova. Bio je ovo njihov treći međusobni meč i druga pobjeda Talijana.

Razočaranje na startu doživio je domaći igrač Pedro Martinez koji je u dva seta poražen od Bjelorusa Ilje Ivaške. Martinez je u drugom setu propustio tri set lopte i nakon toga u tie-breaku upisao poraz.

Nikakvih problema nije imao Argentinac Diego Schwartzman. Šesti nositelj očekivano je nadigrao Mackenzieja McDonalda kojeg je svladao s dva puta po 6:2 te nakon odličnog nastupa u Monte Carlu, dobro krenuo i u Barceloni.

Dosta posla imao je Cameron Norrie koji je igrao tri seta protiv Egora Gerasimova. Na kraju je ipak slavio, ali na terenu je proveo čak dva sata i 40 minuta te potrošio podosta energije.

Uspješan nije bio drugi Britanac Daniel Evans koji je u dva seta poražen od Lorenza Musettija. Mladi Talijan spasio je dvije set lopte i izvukao se iz neugodne situacije u drugom setu gdje je ipak slavio.