Petra Martić preokretom preko četvrte nositeljice do osmine finala u Istanbulu

Branimir Korać • srijeda, 20.04.2022.

Petra Martić nakon velike borbe izborila je prolaz u osminu finala turnira u Istanbulu. Ona je u prvom kolu nakon velike borbe svladala Anhelinu Kalininu...

Petra Martić igrat će u drugom kolu WTA turnira u Istanbulu. U prvom kolu svladala je četvrtu nositeljicu Anhelinu Kalininu u tri seta.

Martić je bila u dosta nezgodnoj situaciji i prijetio joj je poraz, ali uspjela se izvući i na kraju otići do pobjede.

Nije dobro krenula i izgubila je prvi set sa 6:3 te je Kalinina stigla rano do breaka u drugom setu. Kod 3:1 Ukrajinka je imala i četiri break lopte, ali nije ih iskoristila.

Na servisu za meč ipak je zadrhtala ruka i Martić je vratila izgubljeni servis, ubrzo došla do još jednog breaka i uzela set sa 7:5.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Kalinina ponovno došla prva do breaka, ali to je trajalo kratko i Petra je u konačnici dovela meč do tie-breaka gdje je slavila.

Ključan je bio peti gem drugog seta gdje je Martić izvukla četiri break lopte i spriječila dvostruki break.

U drugom kolu igrat će protiv Anastasije Potapove koju je 2019. godine svladala u Wimbledonu u tri seta.