HT Prva liga, 32. kolo, 22.04.2022, 18:00 h, Stadion u Sigetu
Suci: Tihomir Pejin, Jerko Crnčić, Željko Bučar
Antonio Marin 60' (11m)
Šibenik

Hrvatski dragovoljac ima lijek za Šibenčane, nova glatka pobjeda

Branimir Korać • petak, 22.04.2022.

Još uvijek se u Šibeniku sjećaju onih užasnih 0:5 na Šubićevcu kada je Hrvatski dragovoljac za domaćina izgledao poput Bayerna. Vjerovali su u Šibeniku da mogu uzvratiti pobjedom u Kranjčevićevoj, ali nisu uspjeli...

Zanimljiv dvoboj u Kranjčevićevoj su odigrali Hrvatski dragovoljac ni Šibenik. Dragovoljac je na kraju slavio s 3:1, a mogao je i uvjerljivije, no mogli su i Šibenčani bolje proći. Uglavnom, susret s dosta prilika na obje strane i u konačnici tri boda za domaćina.

Što to znači za Dragovoljac u borbi za opstanak? Matematički još uvijek neće ispasti iz lige, no zaostatak je i dalje velik, punih osam bodova za Istrom, Dragovoljac do kraja ima još četiri utakmice, a Istra pet.

Od početka susreta bilo je prilika na obje strane, a golovi su došli u završnici prvog poluvremena.

U 37. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaćina, lopta je pogodila u ruku Stefana Perića, a Valentino Majstorović bio je precizan i zabio je za 1:0.

U 42. minuti već je 2:0. Perić je izgubio loptu na svojoj polovici, Frigan je odlično gurnu u prostor Bristrića koji šalje povratnu loptu pred gol gostiju, tamo uklizava Karrica i pogađa u mrežu.

Odmah na početku drugog dijela novi problemi za Šibenik i kazneni udarac za domaćina. Rogić je srušio Karricu i penal je čist. Karrica ga je izveo, ali Rogić obranio, no kazneni udarac je ponovljen zbog preranog izlaska Rogića. Drugi put pucao je Majstorović i zabio.

Šibenik je vratio nadu nakon sat vremena igre kada je Jurišić skrivio kazneni udarac prekršajem nad Grezdom, a Marin je smanjio an 2:1.

Do kraja susreta bilo je prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 3:1.