Serie A, 34. kolo, 23.04.2022, 18:00 h
Inter
Inter 3:1 Roma
Roma

Brozović zabio, Perišić asistirao za drugi gol u uvjerljivoj Interovoj pobjedi i povratku na vrh

Matej Kačan • subota, 23.04.2022.

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović nastavljaju igrati ključnu ulogu u Interovim ambicijama za naslov pa su u dvoboju protiv Rome kombinirali za drugi gol...

U 34. kolu Serie A nogometaši Intera svakako se vraćaju na vrh lige, i to uvjerljivom predstavom protiv Rome u znamenitom dvoboju. Momčad iz Rima na San Siru nije dorastao suparnik pa je Inter sve riješio u 52 minute.

Nakon što je u sjajnoj akciji u 30. minuti Denzel Dumfries zabio na asistenciju Hakana Calhanoglua, uslijedila je odlična hrvatska kombinacija za drugi pogodak u 40. minuti.

Osvojila se lopta na 30 metara od Interovog gola, povukla se tranzicija u kojoj je Ivan Perišić na lijevoj strani našao Marcela Brozovića. Hrvatski je veznjak ušao u kazneni prostor, okrenuo se na desnu nogu i riješio čuvara te nakon kratkog driblinga sjajno je pogodio.

Nastavak je to sjajne Brozovićeve forme u kojoj je zabio Speziji pa asistirao protiv Milana i sad opet zabio. I za Perišića je ovo nastavak sjajnih tjedana, četvrta asistencija u posljednja četiri dvoboja.

Inter tu nije stao pa početkom drugog dijela, u 52. minuti Turčin Calhanoglu upisuje drugu asistenciju, ovaj put za Lautara Martineza koji je postavio visokih 3:0.

Oba hrvatska igrača igru su napustila u 72. minuti, a nakon toga Roma je stigla dati tek počasni gol. U 85. minuti zabio ga je Henrih Mkitarjan, ali u konačnici to nije utjecalo na pobjednika.

Inter je ovom pobjedom opet preskočio Milan i prvi je sa 72 boda, bodom više od gradskog rivala. Treći Napoli već dosta kaska s pet bodova manje.