Vodeći Jadran poražen u Klisu, Split vrlo dobar protiv Sloge

Branimir Korać • nedjelja, 24.04.2022.

Odigrana je većina susreta 29. kola Treće HNL jug, a vodeći dvojac u ovom kolu ostao je bez pobjede. Jadran je poražen u Klisu, a Neretva je uzela remi u Posedarju...

Split je odigrao vrlo dobru utakmicu u Parku mladeži protiv Sloge i slavio s 3:0. Gosti polako otpadaju iz borbe za prvo mjesto, a ovdje su poraženi zahvaljujući golovima u završnici prvog dijela kada su Josip Mamić i Leo Andrić odveli Split do 2:0. U drugom dijelu Andrić je još jednim golom postavio konačnih 3:0.

Vodičani su upisali četvrti uzastopni poraz, ovaj put u gostima kod Zmaja u Makarskoj. Na ovo gostovanje doputovali su okrnjeni i sa samo trojicom na klupi, a već u četvrtoj minuti našli su se u zaostatku nakon pogotka Bleonda Rexhepija što je bio i jedini pogodak na susretu.

Do 20 minuta prije kraja Kamen je imao 2:0 vodstvo protiv Primorca, ali nije izdržao i morao se zadovoljiti remijem 2:2. Domaćinu je to treća zaredom utakmica bez poraza, a poveli su u prvom dijelu golovima Igora Lasića i Ivana Žužula. U drugom dijelu imali su domaćini neiskorišteni kazneni udarac i onda prvo je Roko Nakić izjednačio, a zatim u sudačkoj nadoknadi Luka Vodopija donio bod gostima.

Neretva je u zadnjih pet kola uzela samo tri boda, a remi u Posedarju ne može se smatrati kiksom. Odigrala je kod Hrvatskog viteza 3:3 u vrlo zanimljivom dvoboju. Domaćin je poveo već u desetoj minuti iz kaznenog udarca preko prvog strijelca lige Karla Torbarine, a Josip Katavić izjednačio je do odmora. U drugom dijelu prvo je domaćin vratio prednost preko Mate Kneževića, ali gosti iz Metkovića ne odustaju i rade preokret golovima Brune Jelavića i Luke Ankovića. Ipak, Hrvatski vitez dolazi do novog poravnanja i to u 71. minuti pogotkom Josipa Kevrića za konačnih 3:3.

U utakmici kola Uskok je ugostio Jadran LP i upisao pobjedu 1:0. Došli su tako lideru na pet bodova zaostatka, a pogodak za pobjedu postigao je u 86. minuti susreta Luka Grubišić.

Posljednjeplasirani OSK teško je stradao u gostima na Stanovima gdje je Zadar uvjerljivo slavio sa 7:0. U drugom dijelu gosti su se potpuno raspali, u tom razdoblju primili pet golova i otišli u visoki poraz. Dvostruki strijelac za Zadar bio je Marko Jordan, a po jedan pogodak dodali su Roko Jurić, Igor Banović, Ante Vukadinović, Jure Jerbić i Ante Toni Bačkov.