Karlovac u utakmici kola do boda kod Zagorca, visoki porazi Vrbovca, Segeste i Trešnjevke

Branimir Korać • nedjelja, 24.04.2022.

Vrlo zanimljivo bilo je u 27. kolu Treće HNL središte gdje je utakmica kola odigrana u Krapini, a Zagorec i Karlovac odigrali su 1:1...

Oslabljena Segesta poražena je u gostima kod HAŠK-a koji je slavio s 3:0. Domaćin je znao iskoristiti pogreške gostujuće obranu i golovima Juraja Nemanića, Vida Krajačića i Marka Salamunovića doći do tri boda.

Bistra i Vrapče u zadnje vrijeme imaju dosta remija i nekako je i ovdje "mirisalo" na neodlučeno. Domaćin je poveo u 16. minuti preko Filipa Šturlana, ali gosti su se vratili nakon desetak minuta igre u drugom dijelu golom Brune Rihtara s 11 metara.

Petrinjska Mladost upisala je važnu domaću pobjedu protiv Trešnjevke i to s uvjerljivih 4:1. Petrinjci su odigrali vrlo dobru utakmicu te su slavili s dva gola Branimira Ćavara te po jednim Tomislava Marelje i Antonija Hrnčevića. Vladimir Burić u 90. minuti iz kaznenog udarca samo je smanjio na 4:1.

U dvoboju kola Zagorec je ugostio Karlovac, a susret je okončan 1:1. Momčad iz Krapine ostala je uvjerljivo vodeća na ljestvici dok su Karlovčani i dalje u borbi za drugo mjesto koje im sada bježi šest bodova. Domaćin je ovdje poveo golom Vanje Pelka odmah nakon što je ušao u igru, ali vrlo brzo Luka Mandura vratio je goste u utakmicu.

Nakon što je raskinuta suradnja s Rajkom Vidovićem Lučko je ugostilo Vrbovec i slavilo s 4:0. Rano vodstvo domaćinu donio je Marko Brekalo, a onda je u drugom dijelu Lučko golovima Mateja Čičkovića, Josipa Marinića i Tina Kulenovića došlo do visokih 4:0.

Gaj je u gostima slavio kod posljednjeplasiranih Ponikva koje su u sve težoj situaciji. Već u 12. minuti gosti su poveli autogolom Marka Radanovića, a pet minuta kasnije Leonardo Matos poravnao je na 1:1. Ipak, već do odmora gosti vraćaju prednost golom Tomislava Haramusteka za konačnih 2:1.

Pogodaka nije bilo u dvobojima Maksimira i Dugog Sela te Lukavca i Kurilovca.