Salzburg do devete uzastopne titule prvaka Austrije, Sučić ponovno zabio

Branimir Korać • nedjelja, 24.04.2022.

RB Salzburg nastavio je dominaciju austrijskim nogometom. Upisao je devetu uzastopnu titulu, a potvrdio ju je pobjedom protiv Austrije Beč s 5:0 uz novi pogodak Luke Sučića...

Još davne 2013. godine bečka Austria osvojila je naslov prvaka Austrije i to je bilo zadnji put da Salzburg nije odnio trofej. Danas je osigurao devetu uzastopnu titulu i to još jednu s ogromnom bodovnom prednosti.

Salzburg je danas ugostio bečku Austriju i pobjedom 5:0 stigao je do nedostižne bodovne prednosti i tako potvrdio obranu naslova što je bilo izvjesno već neko vrijeme.

Već u drugoj minuti Salzburg je stigao do vodstva pogotkom Noaha Okafora, da bi u 18. minuti strijelac bio i Adeyemi, a u 28. i Luka Sučić.

Sučić je u fantastičnoj formi, ovo mu je četvrta uzastopna utakmica s pogotkom i to petim u tom razdoblju. Odlično se ubacio u prazan prostor, Seiwald ga je uočio i dao mu loptu, a Sučić je rutinski zabio za 3:0.

U drugom poluvremenu Aaronson je zabio za 4:0, a peti pogodak dodao je Mohamed Camara.