Đoković još uvijek bez prve titule u 2022. godini, Rubljov sjajan u finalu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.04.2022.

Rus Andrej Rubljov pobjednik je ATP turnira u Beogradu. Rubljov je u finalu bio bolji od Novaka Đokovića u tri seta...

I turnir u Beogradu potvrdio je kako Novaku Đokovića nedostaje mečeva i da još nije u pravoj formi. Iz te perspektive, bez obzira na ovaj poraz, može biti zadovoljan jer je dobio četiri ozbiljan meča i to sva četiri u tri seta što će mu biti od koristi uoči nastavka sezone.

Andrej Rubljov odigrao je odličan turnir, posebno kvalitetno u finalu s naglaskom na treći set gdje Đokoviću nije prepustio niti jedan gem.

Novak je imao ogromnu podršku s tribina, dva seta mu je to pomagalo, ali u trećem je ostao bez goriva i otišao u poraz.

Rubljov je već u prvom setu imao veliku seriju. Naime nakon što je Đoković poveo s 2:1, Rubljov je osvojio pet uzastopnih gemova i uzeo prvi set sa 6:2.

U drugi set Đoković je ušao s breakom, nije zadržao tu prednost i odmah se Rubljov vratio. Kako je set išao prema kraju, tako je rastao Đokovićev pritisak pa je imao dvije set lopte kod 5:4 i tri set lopte kod 6:5, nije ih iskoristio i odlučivao je tie-break. Tamo je Đoković iskoristio ukupno sedmu set loptu u drugom setu te sa 7:4 izborio treći set.

Umor je tu uzeo svoje pa je Đoković sve teže držao korak s Rubljovim. U prvom gemu Đoković je propustio iskoristiti 15:40, odmah nakon toga izgubio servis i do kraja seta više nije zaprijetio Rubljovu na servisu, a sam nije mogao osvojiti svoj servis.

Završilo je pobjedom Rusa koji je stigao do 11. titule u karijeri i treće ove godine.