HT Prva liga, 32. kolo, 24.04.2022, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Anto Marić, Ante Čulina

Hajduk također kiksao, u Koprivnici nije bilo golova

Matej Kačan • nedjelja, 24.04.2022.

Nogometaši Hajduka također su upisali kiks u 32. kolu HT Prve lige. Nakon poraza Osijeka, Bili su protiv Slavena odigrali bez pogodaka i nisu došli do drugog mjesta...

Ozljede, kartoni i umor kod Hajduka nakon derbija svakako su ostavili traga. Hajduk je u gostima kod Slaven Belupa odigrao bez pogodaka i ostao je na svom trećem mjestu uz novi šansu za Dinamo da se odvoji na tablici.

Nismo vidjeli mnogo konkretnih napada i prilika u prvom poluvremenu. Slaven je izašao s jasnom namjerom da se nametne borbom u sredini i čvrstim blokom, dok je Hajduk bio bez glavnih napadačkih zvijezda i dobrog dijela vezne linije.

Tako su domaći ostali bez udaraca na gol u prvom dijelu, a Hajduk je uglavnom nizao kornere. Svi su završavali od strane Filipa Krovinovića na prvoj stativi, a najbolju priliku iz svega toga imao Dario Melnjak koji je u 32. glavom zatresao gredu.

Osim toga, vrijedi izdvojiti šansu kad je Dino Mikanović desnom stranom probio i nisko ubacio Mlakaru u 16. minuti, ali udarac Slovenca ide malo pokraj vratnice.

Odličnu situaciju imao je i Marin Ljubičić kad mu je nisku oštru loptu s lijevog krila dao Stipe Biuk, ali suradnja mladih nije plodonosna jer je Ljubičić pucao lijevom jako slabo i u blok.

Osim toga smo malo toga vidjeli pa je uz nešto veći posjed Slavena i konkretnije šanse Hajduka na poluvremenu zasluženih 0:0.

Očekivali bi velik napad Hajduka u drugom dijelu, ali u drugih 45 minuta gledali smo još siromašniji nogomet. Šanse su se nabrojale na prste jedne ruke, prijetio je Marina jednom na jednoj i Mlakar na drugoj strani.

Kako je susret išao kraju Hajduk je iz očaja pokušavao nauditi dugim loptama, ali nije bilo prave prilike i Slaven izbija vrijedne bodove Bilima u borbi za titulu.

Ovaj bod Hajduk primiče Osijeku na bod i sad ima 63, dok Dinamo ima sjajnu priliku odvojiti se na šest bodova četiri kola do kraja.