PAOK ima novog junaka: Čolak izbacio Olympiakos i uveo PAOK u finale!

Branimir Korać • srijeda, 27.04.2022.

PAOK je prošao u finale Grčkog kupa, a Antonio-Mirko Čolak junak je solunskog kluba. Čolak je postigao pogodak u drugom produžetku koji je odveo PAOK u finale...

Antonio-Mirko Čolak zabija samo velikanima! Tek drugi pogodak ove sezone u dresu PAOK-a i to neizmjerno bitan. Prvi je zabio u velikom dvoboju protiv AEK-a kojim je donio pobjedu 1:0 svojoj momčadi u gostima, a sada je zabio Olympiakosu u uzvratnom susretu polufinala Kupa.

Prvi susret u Solunu okončan je bez pogodaka, a u uzvratu golova nije bilo sve do kraja prvog produžetka. U 105. minuti susreta Youseff El Arabi zabija iz kaznenog udarca za 1:0 Pirejaca.

Između dva produžetka u igru je ušao Čolak i taj potez isplatio se Razvanu Lucescuu vrlo brzo.

U 109. minuti vrlo dobra akcija gostiju, ubačena je lopta u 16 metara, Oliveira je vraća pred gol gdje se na nju baca Čolak i šalje u mrežu za 1:1.

Gol u gostima donosio je PAOK-u prolaz u finale, izdržao je do kraja susreta nalete domaćina i s ovih 1:1 prošao je dalje.