Izabranici Tomislava Rukavine u festivalu golova svladali Armeniju

Mihaela Bradovski, hns.family • četvrtak, 28.04.2022.

Hrvatska je pobjedom otvorila nastup na razvojnom turniru u Zagrebu, prvi protivnik bila je Armenija u susretu s čak sedam pogodaka...

Mlada hrvatska U-16 reprezentacija pobijedila je Armeniju (4:3) u prvoj utakmici na razvojnom turniru, domaćin kojemu je Zagreb.

Izabranici Tomislava Rukavine stekli su u ranoj fazi utakmice veliku prednost (3:0) zahvaljujući pogocima Lovre Lazara (17’, 23’) i Antonija Kujundžića (37’), ali su Armenci uspjeli smanjiti zaostatak. Maro Kosović je u 69. minuti opet odveo Hrvatsku na dva pogotka prednosti, a Arakelyan u 79. minuti postavio konačni rezultat.

Drugu utakmicu na turniru Hrvatska protiv Grčke igra 29. travnja od 17 sati.

HRVATSKA - ARMENIJA 4:3

ZAGREB Pomoćni teren stadiona Maksimir. Sudac: Ante Čulina. Pomoćnici: Vinko Podrug i Marko Maloča. Strijelci: 1:0 Lazar (17’), 2:0 Lazar (23’), 3:0 Kujundžić (37’), 3:1 Hovhannisyan (45’), 3:2 Aleksanyan (62’), 4:2 Kosović (69’), 4:3 Arakelyan (79’). Žuti karton: Aleksanyan (Armenija).

HRVATSKA: Hlapčić, Jureško (60’ Fridl), Vušković (46’ Kosić), Kujundžić (46’ Reić), Levak (46’ Pavić), Kardum (60’ Bilajac), Sušak (60’ Krstanović), Utrobičić, Lazar (70’ Došen), Lončar (46’ Kosović), Baždarić (60’ Miljak).

AUTOR: Hrvatski nogometni savez