I dalje sve otvoreno: Ćaleta-Car katastrofalnom reakcijom poklonio pobjedu Feyenoordu

Branimir Korać • četvrtak, 28.04.2022.

Nakon prvih susreta polufinala Konferencijske lige sve je i ndalje otvoreno. Feyenoord je na svom travnjaku s 3:2 svladao Marseille dok su Leicester i Roma odigrali 1:1...

Duje Ćaleta-Car velikim kiksom pomogao je Feyenoordu da ipak odnese prednost na uzvrat u Marseilleu.

Tek što se krenulo s centra Ćaleta-Car poslao je presporu loptu prema svom vrataru, nanjušio je to uporni i brzi Cyriel Dessers, došao do lopte prije Mandande, prošao ga i pogodio praznu mrežu. Pogrešku Ćaleta-Cara pogledajte ovdje.

Bilo je to 3:2 i već peti gol na susretu, međutim tu se stalo i do kraja utakmice više nije bilo golova.

U prvom poluvremenu, u prvih 20 minuta, Feyenoord je došao do dva gola prednosti pogocima Dessersa i Luisa Sinisterre, ali Francuzi su do odlaska na odmor uspostavili ravnotežu i preko Bambe Dienga i Gersona došli do poravnanja.

Ćaleta-Car igrao je do 69. minute kada ga je zamijenio Amine Harit.

Roma može biti zadovoljna rezultatom koji nosi iz Leicestera. U konačnici 1:1, domaćin je više prijetio, bio opasniji, ali došao je do samo jednog pogotka i to sretno.

Već u 15. minuti Rimljani su šokirali domaćina i došlo do vodstva preko Lorenza Pellegrinija koji se našao u dobroj situaciji u 16 metara i svladao Schmeichela.

Domaćin je krenuo po poravnanje i do njega stigao u 67. minuti, ubačena lopta išla je prema Lookmanu s njim je u duelu bio Mancini koji je prije došao do lopte i skrenuo je u svoju mrežu.

Ostalo je tih 1:1 što drži uzvrat potpuno otvorenim. Ono što je sigurno, u uzvratu ćemo gledati otvoreniju i opasniju Romu te Leicesteru neće biti nimalo lako.