Real razbio Espanyol i proslavio 35. titulu prvaka Španjolske

Matej Kačan • subota, 30.04.2022.

Nogometaši Real Madrida u subotu su osigurali svoju novu titulu španjolskog prvaka, rekordnu 35. Svoj potpis u 4:0 pobjedi nad Espanyolom dao je i Luka Modrić sa sat vremena igre...

Utrka za naslov prvaka La Lige riješena je u 34. kolu. Bilo je to jasno nakon remija Seville u petak, Realu je bio dovoljan samo bod protiv Espanyola kako bi stvorio nenadoknadivu prednost.

Dogodilo se to, pa i više, jer novi prvaci su deklasirali klub iz Barcelone s 4:0 i vratili naslov u svoje vitrine nakon sezone izbivanja. Ovo je i 35. titula prvaka, samo podebljana prednost na vrhu i rekord.

Junak dvoboja u prvom poluvremenu bio je Rodrygo. Mladi je Brazilac pogađao u 33. i 43. minuti. U drugom poluvremenu Marco Asensio podebljao je na 3:0, pa je u 72. poništen pogodak Iscu, ali 4:0 ipak je na semaforu nakon 81. minute i pogotka Karima Benzeme.

Luka Modrić krenuo je u prvih 11 i igrao je do 60. minute kad ga je zamijenio Toni Kroos. Real tako ima 81 bod u 34 kola, 17 više od Seville i 18 više od Barcelone uz utakmicu više.

Ova utakmica veliki je jubilej i za Marcela koji je s Kraljevskim klubom osvojio svoji 24. trofej u karijeri i tako je postao osvajač najviše trofeja u povijesti kluba.

Espanyol je 13. s 39 bodova. U ranijem susretu Alaves je upisao važna tri boda u borbi za ostanak. Nakon 2:1 pobjede nad umornim Villarrealom, koju su golovima donijeli Laguardia i Escalante, Alaves je predzadnji s 28 bodova, ali na samo četiri od Cadiza koji je u zoni spasa.