HT Prva liga, 33. kolo, 30.04.2022, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Marin Vidulin, Anto Marić, Dejan Vuković
Hrvoje Babec 19'
Gorica

Slaven prekinuo niz bez pobjede, VAR poništio Babecove i Zapatine kasne golove

Matej Kačan • subota, 30.04.2022.

U prvom subotnjem susretu 33. kola HT Prve lige, nogometaši Slaven Belupa prekinuli su nizod dva mjeseca bez pobjede preokretom i pobjedom protiv Gorice kojoj je u nadoknadi poništen gol...

Jednu jako zanimljivu utakmicu bez uloga u 33. kolu HT Prve lige u Koprivnici su odigrali Slaven Belupo i Gorica. Domaća momčad slavila je preokretoms 2:1 i prekinula neugodan niz koji je trajao od kraja veljače i pobjede nad Dragovoljcem.

Nakon početka u kojem je Slaven bio nešto bolji i stvorio je dvije poluprilike, gosti su poveli uz kumovanje velike greške obrane. Goran Paracki izgubio je loptu blizu svog gola, uzeo ju je Caio Cruz koji je odmah proigrao Babeca koji gura loptu u mrežu.

Bila je to 19. minuta, a do poluvremena razmijenile su se prilike Cruza na jednoj te Marine i Zvonareka na drugoj strani. No, udarci su bili neprecizni, a i vratari su bili na mjestu.

Slaven je ipak bio aktivnija momčad u potrazi za golom, pa početkom drugog dijela Zvonarek ima odličnu priliku koju mu skida Kotarski. Nekoliko minuta kasnije Crnac nakon solo prodora za malo promašuje vrata, ali jasno je da je Slaven narastao.

Isplatilo se to u 72. kad je Arber Hoxha sjajno probio lijevu stranu i poslao nisku loptu na peterac gdje Ivan Krstanović sjajno reagira petom i trese mrežu, po 115. u HNL karijeri.

Mogao je Slaven i do vodstva u 77. kad je Krstanović povukao kontru i dao Hanselu Zapati koji je ipak iskosa pucao točno u Kotarskog. Kako je utakmica išla kraju tako su se rasplamsale prilike jer svima je isto bod ili nula pa u 80. Stojanovski ima odličnu priliku glavom s peterca koju šalje kraj gola.

I došao je Slaven do preokreta u 81., a opet je dao gol jedan od iskusnijih. Tomislav Božić bio je na pravom mjestu u skoku nakon slobonjaka te je samo prebacio loptu preko golmana za svoj drugi gol u sezoni.

U trećoj minuti nadoknade Gorica je dala gol, bio je to drugi pogodak Babeca koji je pogodio s druge stative nakon kornera i prebačene lopte Jovičića, ali VAR provjera pokazala je da je Jovičić loptu poslao rukom, a ne ramenom pa gol ne vrijedi i ostaje 2:1

Prije samog kraja luđački je krenula Gorica naprijed pa je to Zapata kaznio iz kontre u sedmoj minuti nadoknade za 3:1, no i taj pogodak je poništen zbog zaleđa.

Slaven tako prekidom lošeg niza leži na sedmom mjestu s 34 boda, Gorica je šesta sa šest više. Osmi je Šibenik s 29 bodova, dok peta Lokomotiva ima 44.