Majer briljirao s dva gola, Rennes brodi prema Ligi prvaka!

Matej Kačan • subota, 30.04.2022.

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer nastavlja oduševljavati u dresu Rennesa. U 35. kolu Ligue 1 Majer je na dvoboju Rennesa i St. Etiennea sjajnim pogotkom slomio otpor gostiju, a onda je dovršio posao u 84. minuti...

Posljednji subotnji dvoboj u Ligue 1 igrao se između Rennesa i Saint-Etiennea. Jedni se bore za drugo i treće mjesto, a drugi za izbjegavanje ispadanja. Rennes je svakako bio favorit što je i opravdao, a utakmicu u pravom smjeru naveo je Lovro Majer koji je i zapečatio susret.

Hrvatski je reprezentativac strašno raspoložen od početka, složio je u prvih pola sata nekoliko sjajnih prilika za suigrače, a onda je i sam u 41. minuti pogodio za vodstvo.

Bila je to tranzicija Rennesa, jednu dugu loptu spustio mu je Martin Terrier, a onda je Majer potegnuo uz prve s nekih 12 metara i nisko pogodio u sam kut.

Rennes je tako na poluvremenu došao do vodstva koje je i zadržao te je došao na 62 boda, tri manje od drugoplasiranog Marseillea. Tako je zadržao mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

U drugom poluvremenu opet dugo nije bilo golova, Saint-Etienne borio se za izjednačenje i bod koji nosi "goli život", ali greška obrane dala je Majeru šansu za drugi pogodak.

On je to iskoristio u 84. minuti i zapečatio je sudbinu suparnika, a sebi zaokružio briljantnu partiju u kojoj se poigravao sa suparničkim igračima.

U ranijem susretu Lens je s igračem manje izborio bod protiv Nantesa nakon što je gubio s 2:0. Moses Simon dao je gostima duplo vodstvo u osmoj i 32. minuti, a crveni karton u 19. dobio je Jean-Louis Leca.

Ipak, Lens se vratio u drugom dijelu pogocima Davida Coste i Arnauda Kalimuenda pa Leens ostaje sedmi s 55 bodova, dok je Nantes deveti s 51.