Pula i Olmissum u polufinalu, Futsal Dinamo izborio majstoricu

Matej Kačan • subota, 30.04.2022.

Subota je donijela i tri utakmice četvrtfinala 1. HMNL, a svoje su serije drugim pobjedama riješili Olmissum protiv Vrgorca te Pula protiv Universitasa. Futsal Dinamo i Square igrat će majstoricu...

Branitelji naslova hrvatskog malonogometnog prvaka, igrači Olmissuma u dvije su utakmice odradili svoje obveze u četvrtfinalu. Omišani su u gostima kod Vrgorca slavili s 3:2 te će u polufinalu na Novo Vrijeme u reprizi finala.

Dobro su otvorili gosti i poveli već u trećoj minuti preko Duje Kusture. Nakon toga rezultat dosta miruje, sve do 32. minute kad je udvostručio Nikola Pavić. Označilo je to početak sadržajne završnice.

Naime, u sljedećih sedam minuta pala su četiri gola pa je Vrgorac dvaput smanjivao do 3:2. Za 2:1 zabio je Duško Martinac, pa je na dva razlike vratio Valerije Jurić, a konačan rezultat postavio je Marko Gašpar.

Pula je polufinale izborila nakon teške borbe i produžetaka. U regularnom dijelu protiv Universitasa na Gripama nije bilo pogodaka, a u produžetku za polufinale je zabio Manolo Bilić s 10 metara.

Pula u polufinalu čeka boljeg iz dvoboja Futsal Dinama i Squarea jer su Zagrepčani izborili majstoricu u Dubrovniku. Dinamo je slavio sa 7:1, a predvodio ga je Davor Kanjuh s četiri gola.

On je ta četiri dao do prvog dubrovačkog koji je bio djelo Kuraje, a prvi pogodak na susretu djelo je Kristiana Čekola. Posao su dovršili Neven Zonjić i Filip Novak.