Fantastični Lovro Majer zasjenio sve i odnio titulu igrača kola u Ligue 1

Branimir Korać • ponedjeljak, 02.05.2022.

Rennes je u 35. kolu francuskog prvenstva ugostio St. Etienne i odnio pobjedu 2:0, a junak domaćina bio je Lovro Majer...

Lovro Majer značajno je napredovao otkako je stigao iz Dinama u Rennes i iz utakmice u utakmicu opravdava investiciju. U 35. kolu francuskog prvenstva bio je dvostruki strijelac u pobjedi svoje momčadi 2:0 protiv St. Etiennea.

Prvi gol postigao je u 41. minuti kada je sjajno reagirao u 16 metara, prsim primio loptu i onda odmah iz poluvoleja pogodio donji kut.

Drugi gol stigao je u 84. minuti kada je iskoristio poklon Mangale koji nije uspio očistiti opasnost u 16 metara nego je samo dodao Majeru, a on jedan na jedan s vratarom ne griješi.

Za svoj nastup dobio je sjajne kritike te vrlo visoku ocjenu 9.3 na Sofascoreu što ne samo da mu je donijelo mjesto u momčadi kola već je odnio i titulu igrača kola.