Još jednom poraz u tri seta: Borna Ćorić bez drugog kola u Madridu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 02.05.2022.

Borna Ćorić poražen je u prvom kolu turnira u Madridu i to ponovno u tri seta. Bolji je bio Dušan Lajović...

Borna Ćorić odigrao je šesti meč od povratka na terene nakon jednogodišnje pauze i upisao je peti poraz. Zanimljivo, svih pet poraza upisao je u tri seta, a jedinu pobjedu u dva seta.

Ovaj put bolji je bio srpski kvalifikant Dušan Lajović koji nije u najboljoj formi, ali bilo je dovoljno za Bornu koji još uvijek teško drži kontinuitet unutar meča.

Borna je izgubio prvi set sa 6:3 iako je prvi imao prilike za break i to tri u prvom gemu. Njegova kriza stigla je u samo jednom gemu što je Lajoviću bilo dovoljno da povede.

U drugom setu nije bilo breakova sve do završnice kada Ćorić kod 5:4 oduzima servis Lajoviću i ujedno uzima set.

Odmah na početku trećeg seta Borna je izgubio servis, imao je priliku za povratak kod 5:4, ali u dugačkoj razmjeni poslao je predugačak forhend i Lajović se spasio te kasnije realizirao prvu meč loptu.

Šteta, Borna nije igrao loše, ali još uvijek nije blizu svom najboljem izdanju.