Gvardiol u porazu izbjegao crveni pa rano izašao, Bayer nadomak Lige prvaka

Matej Kačan • ponedjeljak, 02.05.2022.

Joško Gvardiol nije imao dobar dan, kao ni njegovi suigrači iz RB Leipziga u porazu od Gladbacha kojim je Leipzig ozbiljno ugrozio mjesto u Ligi prvaka...

RB Leipzigu dva kola prije kraja opasno visi plasman u Ligu prvaka. Crveni bikovi više ne drže svoju sudbinu u svojim rukama jer su porazom od Gladbacha, drugim u nizu pali na peto mjesto s bodom iza Freiburga.

Leipzig je imao taj luksuz da je znao sve rezultate prije, osim Bayera i Eintrachta, ali pad u formi stigao je u najgore vrijeme pa je dosad 12. Gladbach već u prvom poluvremenu obavio dosta posla.

Breel Embolo već je u desetoj minuti doveo domaćina u vodstvo, a izjednačio je Christopher Nkunku u 36. No, do poluvremena Borussia se vraća u vodstvo preko Jonasa Hofmanna, a isti je igrač završio posao u 77.

Leipzig je u posljednjih pola sata napadao s igračem više jer je Nico Elvedi dobio crveni u 64., a ista je sudbina možda mogla i zadesiti Joška Gvardiola mnogo ranije.

Hrvatski je stoper dobio žuti u sedmoj minuti, a isti mu je "oprošten" nakon gaženja suparnika u 21. Domenico Tedesco potom je reagirao i Gvardiola je izvukao iz igre u 33. minuti.

Na korak do lige prvaka zato je Bayer Leverkusen koji je svladao Eintracht s 2:0 i sad je na tri boda više od Freiburga i četiri više od Leipziga i čudo bi se trebalo dogoditi da padne do pete pozicije na tablici.

Paulinho i Patrick Schick odradili su posao u 18. i 51. minuti, dok je Kristijan Jakić za poražene goste odigrao čitav susret.