Nastavlja se loš niz Donne Vekić, još uvijek na samo jednoj turnirskoj pobjedi u 2022.

Branimir Korać • utorak, 03.05.2022.

Donna Vekić daleko je od prave forme, imala je problema s ozljedom i nakon povratka još uvijek na turnirima ne izgleda dobro. Niti na ITF turniru u Wiesbadenu nije uspjela doći do pobjede...

Donna Vekić i dalje ostaje na samo jednoj pobjedi na turnirima ove godine i to protiv Kineskinje koja nije niti među 500 najboljih na WTA ljestvici. Pokušala je doći do boljeg rezultata na turniru u Wiesbadenu, međutim poražena je od Danke Kovinić već na startu.

Ono što je također zabrinjavajuće, u svim tim porazima Vekić je ostala bez osvojenog seta. Protiv Kovinić je imala priliku, ali nakon gubitka prvog seta, potpuno je pala.

U prvoim setu izborila je tie-break, ali tamo nije bila dobra, Kovinić ga je lako dobila sa 7:2.

U drugom setu Donna je uzela prvi gem, no nakon toga izgubila je svih narednih šest gemova te upisala poraz.