Seattle Soundersi pobjedom nad Meksikancima osvojili sjevernoameričku Ligu prvaka

HINA, Matej Kačan • četvrtak, 05.05.2022.

U noći sa srijede na četvrtak odigrana je druga utakmica finala sjevernoameričke CONCACAF Lige prvaka, a naslov su uzeli Seattle Soundersi pobjedom u uzvratu s 3:0...

Nogometaši američkog Seattle Soundersa osvojili su CONCACAF Ligu prvaka nakon što su noćas u uzvratnom susretu finala na domaćem terenu pobijedili meksički Pumas Unam s 3:0, a prva utakmica završila je 2:2.

Pred rekordnim brojem gledatelja na Lumen Fieldu (68.741) peruanski napadač Raul Ruidiaz postigao je dva gola, u 45. i 80. minuti, a strijelac za konačnih 3:0 bio je urugvajski veteran Nicolas Lodeiro u 88. minuti.

Tako je po prvi puta nakon 23 godine naslov osvojio američki klub, a po prvi put od restrukturiranja lige 2018. godine.

Zadnji klub iz američke MLS lige koji je prije toga osvojio naslov bio je Los Angeles Galaxy 2000. godine. Ujedno, prekinuta je 16-godišnja vladavina meksičkih klubova u Ligi prvaka.