Bayer preokretom osigurao Ligu prvaka, Union stigao na korak od Freiburga i Leipziga

Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

Najzanimljivija preostala borba u Bundesligi ona je za europske pozicije. Tri od četiri mjesta u Ligi prvaka popunjena su kolo prije kraja jer se Bayernu i Dortmundu priključio i Bayer Leverkusen...

Nogometaši Bayer Leverkusena popunili su treće od četiri njemačka mjesta u Ligi prvaka sljedeće sezone, dok će se za posljednju ulaznicu voditi ljuti dvoboj, a možda i troboj u posljednjem kolu.

Leverkusen je svoje mjesto osigurao preokretom protiv Hoffenheima gdje je na poluvremenu gubio s 2:1, ali je brzim golovima Diabyja i Patricka Schicka u 73. i 76. stigao do preokreta. Posao je u nadoknadi zaključio Lucas Alario.

U prvom poluvremenu dominirao je za domaćina Christoph Baumgartner koji je upisao gol u 36. i asistenciju Rutteru 14 minuta prije za 2:1 vodstvo Hoffenheima, dok je u prvom dijelu prvi od svoja dva gola dao Schick.

Andrej Kramarić odigrao je svih 90 minuta za poražene koji su osmi s 46 bodova, dok je Bayer treći sa 61. Iza se naguralo veselo društvo koje i dalje predvodi Freiburg usprkos teškom porazu od Uniona.

Berlinska momčad slavila je s 4:1 i došla je na samo bod Freiburga te na isti broj bodova s Leipzigom koji igra svoj susret u nedjelju i ovisno o tom ishodu u posljednjem kolu imat ćemo veliku utrku dva ili tri kluba.

Deklasirao je Union domaćina i izravnog konkurenta već u prvom poluvremenu kad su zabijali Promel, Trimmel i Becker, a smanjio je Holer u 59. minuti. Ipak, povratka i drame nije bilo jer je u završnici na 4:1 povisio Andras Schafer.

Union u posljednjem kolu igra s Bochumom i treba mu pobjeda uz povoljan ishod međusobnog dvoboja Bayera i Freiburga. Iz utrke se sam izbacio Köln koji je protiv Wolfsburga pobjedom mogao na 55 bodova i diobu s Freieburgom, ali je poražen.

Jedini pogodak na susretu djelo je Lukasa Nmeche u 55. minuti i time Köln ostaje bez Lige prvaka i pao je sedo sedmog mjesta. Još jedan susret odigran je u ovom ranom terminu, Borussia Dortmmund svladala je Fürth i osigurala drugo mjesto.

Julian Brandt dao je dva gola, jedan je dodao Passlack uz pogodak Ngankama za posljednjeplasiranu momčad lige. Marin Pongračić ostao je na klupi gostiju.