Granada utrpala Mallorci šest komada u borbi za ostanak, Bilbao i Valencia bez pogodaka

Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

Dva oprečna susreta, jedan s čak osam i drugi bez pogodaka odigrana su na startu subote u sklopu 35. kola La Lige...

Prva dva subotnja susreta odigrana su i u 35. kolu La Lige, a posebno vatreno bilo je na Mallorci. Čak osam pogodaka, od čega šest u drugom poluvremenu palo je na dvoboju Mallorce i Granade, a slavili su gosti sa 6:2.

Bio je ovo dvoboj ključan za borbu za ostanak jer Granada je do ove utakmice bila u zoni ispadanja s 31 bodom, a sad oboje imaju po 34, dva više od 18. Cadiza uz utakmicu viška.

Rano smo krenuli s golovima, već u šestoj minuti goste u vodstvo dovodi Luis Suarez, a u 28. izjednačio je Salva Sevilla. No, početkom drugog dijela posebno je sadržajno, u 13 minuta pala su tri gola.

Prvo su Escudero i Puertas odvojili goste na dva razlike pa je Raillo smanjio na 3:2, ali to je bio posljednji gol za Mallorcu. Stigli su gosti do kraja zabiti još tri gola, od čega dva Jorgea Moline, a jednog je zabilo poznato HNL ime.

Myrto Uzuni, nekadašnji igrač Lokomotive pojačao je Granadu ove zime iz Ferencvaroša te je ugradio pogodak u važnu pobjedu.

U dvoboju velikana u sredini ljestvice u Bilbau pogodaka nije bilo. Athletic i Valencia odigrali su 0:0 i ostali su na sedmom, odnosno desetom mjestu na tablici.