Ana Konjuh opravdala status nositeljice i došla nadomak glavnog ždrijeba u Rimu

Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

Uz Petru Martić i Ana Konjuh dobro je odradila prvi meč u kvalifikacijama za Rim i stigla je na korak od glavnog turnira. Konjuh je u tri seta svladala Australku...

I druga hrvatska tenisačica u kvalifikacijama za WTA u Rimu došla je do posljednje prepreke. Ana Konjuh je kao deseta nositeljica svladala Arinu Rodionovu u tri seta uz manje probleme.

Konjuh je od Australke za 116 mjesta bolje plasirana na WTA ljestvici i tako je odigrala prvi set, vrlo sigurno za 49 minuta i 6:2. No, u drugom Rodionova uzvraća, otvara sjajno s 5:0 i s 6:2 izjednačava.

Konjuh je ipak pokazala kvalitetu u trećem setu, premda je dvaput morala stvarati break viška. Prvu prednost od 2:1 Rodionova je odmah nadoknadila, ali Konjuh je potom opet uzela break, otišla na 4:2 i dovršila posao još jednim oduzimanjem serivsa za 6:2.

U finalu kvalifikacija Konjuh može na jako tešku suparnicu jer križa se s pobjednicom meča u kojem igraju prva nositeljica, 44. na svijetu Julija Putinceva i Australka Storm Sanders.