Varaždin i Rudeš bez krivog koraka, udaljenost i dalje na samo dva boda

HINA, Matej Kačan • subota, 07.05.2022.

U 27. kolu Druge HNL nije bilo krivog koraka za Rudeš i Varaždin. I jedni i drugi su slavili u svojim susretima pa udaljenost na vrhu i dalje ostaje na dva boda tri kola do kraja...

Vodeći dvojac Druge HNL, Varaždin i Rudeš, ostvario je nove pobjede u susretima 27. kola igranima u subotu. Varaždin je kao domaćin svladao Jarun s uvjerljivih 4:0, dok je Rudeš na svom terenu bio uspješniji od Osijeka II s 1:0.

Varaždin je tako tri kola prije kraja zadržao dva boda prednosti u odnosu na svog prvog pratitelja, sada ima 54 boda, a Rudeš 52. Već nakon 13 minuta igre bilo je 2:0 za varaždin, a golove su dali Ivan Posavec i Tonio Teklić. U nastavku susreta još se dva puta tresla mreža Jaruna. S bijele točke je pogodio Igor Postonjski, dok se Tonio Teklić po drugi put upisao u strijelce.

Rudeš je puno teže osvojio bodove i to minimalnom 1:0 pobjedom protiv Osijeka II. Iznimno vrijedan pogodak postigao je Dominik Pavlek u 38. minuti.

Vrlo važne bodove u borbi za ostanak osvojio je Solin koji je na stadionu pokraj Jadra pobijedio Dubravu Tim Kabel 4:2. Gosti su vodili dvaput, s 1:0 i 2:1, a oba puta je strijelac bio Ibiši. No, do kraja se sve okrenulo, a golove su za Solin dali Jemo, Kušeta i Jukić uz autogol Radića.

Samo bod osvojila je Kustošija na domaćem terenu protiv zaprešićkog Intera odigravši 1:1. Kustošija se također bori kako bi izbjegla ispadanje, vodila je 1:0 golom Vukelića u 16. minuti. No, u drugom poluvremenu, u 64. minuti, izjednačio je Banovec za konačnu podjelu bodova.