Petra Martić očekivano bolja od Švicarke i prošla u glavni ždrijeb u Rimu

Branimir Korać • nedjelja, 08.05.2022.

Petra Martić dobro je odradila posao u kvalifikacijama u Rimu. Nije dopustila iznenađenje i svladala je Švicarku Susan Bandecchi...

Petra Martić opravdala je status favoritkinje protiv 194. igračice svijeta Švicarke Susan Bandecchi. Martić je slavila u dva seta te je izborila nastup u glavnom turniru.

U prvom setu Martić je tri puta izgubila servis, ali je svejedno uzela set sa 6:4. Bila je dobra na reternu i kod 5:4 stigla je do 0:40 i odmah je uzela prvu set loptu.

I u drugom setu Bandecchi je imala prednost i povela s 2:1, ali Martić je ponovno odlično reagirala, napravila preokret i zatim breakom za 5:3 izborila priliku za servis za meč gdje je bila mirna.

U konačnici očekivana pobjeda za Martić koja je tako izborila glavni turnir, a tamo može igrati protiv Muchove, Anisimove, Tauson, Ribakine, Ostapenko ili Kudermetove.