Petra Martić u dobrom izdanju protiv Muchove, u tri seta do drugog kola

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.05.2022.

Petra Martić izborila je prolaz u drugo kolo turnira u Rimu. U tri seta bila je bolja od Čehinje Karoline Muchove...

Vrlo dobar posao odradila je Petra Martić u prvom kolu turnira u Rimu. Igrala je protiv Karoline Muchove i svladala ju je u tri seta.

Martić je značajno podigla formu u odnosu na drugu polovicu prošle godine i početak ove i ponovno igra vrlo dobar tenis. Pokazala je to i u današnjem meču u kojem je dominirala i zasluženo slavila.

U prvom setu Čehinji nije dala praktički nikakvu šansu. Došla je do dva breaka, vrlo brzo je imala 5:1 i sa 6:2 uzela prvi set.

U drugom setu obje igračice bile su uvjerljive na svom servisu izuzev u šestom gemu kada je Petra ušla u krizu i izgubila servis te u konačnici i set.

Vrlo brzo se oporavila, u treći set ušla je s 4:0 i do kraja seta izgubila samo jedan gem te izborila prolaz u drugo kolo.

Martić će u drugom kolu igrati protiv pete nositeljice, pete igračice svijeta, Anett Kontaveit. Dosad su se sastale dva puta i svaka ima po jednu pobjedu. U zadnjem međusobnom dvoboju u Palermu prije dvije godine uspješnija je bila Kontaveit.