Borna Ćorić peti put u nizu i sedmi put u osam mečeva nakon povratka poražen u tri seta

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.05.2022.

Borna Ćorić nije prekinuo niz poraza i još jednom je zaustavljen u tri seta. U prvom kolu Rima bolji je bio Laslo Đere...

Borna Ćorić odigrao je osmi meč nakon jednogodišnje stanke i upisao sedmi poraz. Zanimljivo, jedinu pobjedu ubilježio je u dva seta protiv Fernanda Verdasca dok je svih sedam poraza upisao u tri seta.

Tako je u tri seta poražen i od Lasla Đerea, srpskog tenisača koji je u glavni ždrijeb ušao kroz kvalifikacije.

Đere je puno bolje krenuo u meč, odmah je napravio break i poveo s 3:0 da bi u sedmom gemu Borna propustio tri break lopte za povratak i odmah nakon toga izgubio servis još jednom i set sa 6:2.

Ćorić se vratio u drugom setu gdje je napravio break za 4:3 i vrlo brzo došao do set lopti. Nije ih iskoristio te je izgubio servis kod 5:4, ali uspio je u tie-breaku sa 7:3 uzeti drugi set.

Treći set ponovno je bio koban za Bornu koji je dva puta izgubio servis, imao tek jednu break loptu i to kada je već Đere imao dupli break i glatko je izgubio set sa 6:2.

Ćorić je tako vrlo brzo ispraćen i s turnira u Rimu te ostaje na jednoj turnirskoj pobjedi u više od godinu dana.