Nadal vrlo uvjerljiv protiv Isnera, Sinner slavio u talijanskom dvoboju

Mihaela Bradovski • srijeda, 11.05.2022.

Kompletirano je drugo kolo na turniru u Rimu gdje su oni najbolji uspješno preskočili prve prepreke. Posebno uvjerljiv bio je Rafael Nadal koji je nadigrao Johna Isnera...

Drugi nositelj Alexander Zverev u dva seta bio je bolji od Sebastiana Baeza koji je pružio dobar otpor u početku meča, prvi set odveo je u tie-break, tamo se vratio iz minusa 6:2, ali izgubio set s 8:6.

Karen Hačanov lakše od očekivanja svladao je Pabla Carrenu Bustu koji je u trećem setu potpuno potonuo i olakšao posao Hačanovu. U ključnim trenucima Carreno Busta je dosta griješio i na kraju otplovio u poraz.

Očekivano uvjerljiv bio je Rafael Nadal koji je pomeo Johna Isnera sa 6:3, 6:1. Isner, pogotovo na ovoj podlozi, nema što tražiti protiv Nadala koji je prejak na zemljanoj podlozi za Isnera.

Grigor Dimitrov propustio je dvije meč lopte protiv Stefanosa Tsitsipasa. Grk se uspio izvući, izborio je tie-break gdje je sa 7:4 ipak bio bolji. Potrošio je puno energije, igralo se više od dva i pol sata i vidjet ćemo koliko će to utjecati u meču protiv Hačanova.

Iznenađenje je priredio Marcos Giron koji je odigrao odličan meč protiv Diega Schwartzmana i favorizranog Argentinca svladao je u dva seta. Iako je drugi set dobio tek u tie-breaku, dominirao je i njime te zasluženo slavio.

Stan Wawrinka ponovno pobjeđuje! Odigrao je još jedan dobar meč, a sada je bio bolji od Lasla Đerea kojeg je svladao u tri seta. Nije se pokolebao niti nakon što je Đere odličnim drugim setom izborio odluku u trećem gdje je poveo s 3:1, Wawrinka je napravio preokret i došao do pobjede.

U talijanskom dvoboju Jannik Sinner je bio uspješniji od Fabija Fogninija te je pokazao zašto je talijanski broj jedan.