Kiks Rudeša kod Jaruna, Varaždin pobjedom u Sesvetama stigao nadomak Prve HNL

Mihaela Bradovski • petak, 13.05.2022.

Odigrana su prva tri susreta 28. kola Druge HNL, a u akciji je bio vodeći dvojac Rudeš i Varaždin. Rudeš je kiksao i Varaždin se približio plasmanu u elitni rang...

Dvoboj skoro pa susjeda mogao bi u konačnici biti koban za Rudeš koji je odigrao samo 1:1 u gostima kod Jaruna. Na "neutralnom" terenu Kustošije Rudeš je vodio golom Jakova Bašića, ali početkom drugog dijela Gabriel Groznica je izjednačio i do kraja susreta Rudeš više nije uspio doći do pogotka.

Loša je to vijest za Landekinu momčad, naime uoči ovog kola zaostajala je samo bod za Varaždinom, ali sada je ta razlika ipak osjetnija tri boda što znači da Rudeš ovisi o drugima i mora se nadati ne više remiju, nego oba kiksa Varaždina do kraja sezone.

Varaždin je slavio u gostima kod davljenika Sesveta 3:2 nakon velike borbe. Domaćin je od 42. minute igrao bez isključenog Domagoja Muića što je svakako predstavljalo veliki problem.

Sesvećani su poveli golom Lazara Vujanića iz kaznenog udarca u 11. minuti, ali već u sljedećoj minuti Leon Belcar poravnava na 1:1. Do odlaska na odmor Matej Senić donio je preokret Varaždincima.

Sredinom drugog dijela Fran Brodić zabio je za 3:1, međutim dvije minute kasnije Nino Stojanović smanjuje na 3:2, odmah nakon ulaska u igru.

Do kraja su Varaždinci zadržali prednost i posve se približili prvoj HNL. U zadnja dva kola Varaždinu je dovoljna jedna pobjeda, kod kuće protiv Dugopolja ili u zadnjem kolu u gostima kod Dubrave.

U trećem današnjem susretu Inter je ugostio BSK Bijelo Brdo i u golijadi slavio je 4:2.