Petra Marčinko upisala prvu pobjedu u karijeri na WTA turnirima

Branimir Korać • nedjelja, 15.05.2022.

Petra Marčinko uoči Roland-Garrosa nastupa na WTA turniru u Rabatu gdje je u prvom kolu svladala Šveđanku Rebeccu Peterson u tri seta...

Petra Marčinko debitirala je na WTA Touru u prvom kolu turnira u Rabatu gdje je za protivnicu imala Rebeccu Peterson, najbolju švedsku tenisačicu, a Marčinko je odnijela pobjedu u tri seta.

Vodila se velika bitka, a hrvatska tenisačica odnijela je pobjedu nakon dva sata i 12 minuta igre iako se našla u trećem setu u zaostatku.

Marčinko je fantastično ušla u meč i dobila prvi set sa 6:0. Nastavila je tako i na početku drugog seta, odmah je imala četiri break lopte, ali nije ih iskoristila. Peterson je dobila prvi gem i odmah nakon toga došla i do breaka.

Do kraja drugog seta Marčinko se nije uspjela vratiti čak je i još jednom izgubila servis te je Peterson sa 6:2 izborila treći set.

Tamo je Peterson dva puta imala break prednosti, Marčinko se oba puta uspjela vratiti i onda kod 5:5 došla je do breaka i uspješno odservirala za pobjedu.

U drugom kolu Marčinko će igrati protiv Marcele Zacarias ili Astre Sharme.