Juventus 2:2 Lazio
Lazio

Lazio izborio bod i osigurao EL u oproštaju Dybale i Chiellinija od torinske publike

Matej Kačan • ponedjeljak, 16.05.2022.

Pretposljednje, 37. kolo Serie A zaključeno je u Torinu gdje je Juventus dočekao Lazio. Imali su domaćini 2:0, ali Lazio je izborio remi i osigurao si je Europsku ligu...

Jedno od dva talijanska ligaška mjesta u Europskoj ligi popunjeno je. Lazio je kasnim golom protiv Juventusa izborio 2:2 i bod, 63. koji donosi tri boda prednosti u odnosu na Romu i četiri u odnosu na Fiorentinu i Atalantu kolo do kraja.

Bila je to posebna atmosfera na Juventusovom stadionu jer od domaće publike opraštali su se Giorgio Chiellini i Paulo Dybala. Obojica su nosila kapetansku vrpcu, Chiellini od početka do izlaska iz igre u 18. minuti, a Dybala do 78. minute.

Juventus je odlično otvorio i poveo s 2:0 u prvom poluvremenu, već u desetoj minuti zabio je Dušan Vlahović, a u 36. Alvaro Morata koji je i asistirao za prvi pogodak.

No, početkom drugog dijela Alex Sandro zabio je autogol, a bod Laziju donio je Sergej Milinković-Savić duboko u sudačkoj nadoknadi, u petoj minuti.

Toma Bašić dobio je 14 minuta uz sudačku nadoknadu na terenu. Obje su momčadi sigurne na svojim mjestima. Juventus sezonu završava kao četvrti, a Lazio peti.