Čudesna utakmica u Parizu, Sochaux se zahvalio na poklonima i u 92. minuti izborio prolaz

Branimir Korać • utorak, 17.05.2022.

Krenule su kvalifikacije za Ligue 1, a prva utakmica donijela je potpuni show. Paris FC je ugostio Sochaux i upisao poraz 2:1...

U dramatičnom dvoboju u Parizu domaći Paris FC poražen je u četvrtfinalu kvalifikacija za Ligue 1 s 2:1 protiv Sochauxa čime je ispao iz igre za najviši rang.

Već u drugoj minuti Christophe Diedhiou skrivio je kazneni udarac, izveo ga je Moustapha Name, ali pucao je pokraj vratnice.

U osmoj minuti Parižani su ipak poveli, Mahame Siby pogodio je nakon dodavanja Goryja za 1:0.

U 12. minuti novi kazneni udarac za Paris. Međutim, još jednom Parižani griješe, Alfarela je preuzeo odgovornost, ali je i on promašio cijela vrata.

I umjesto da Paris za manje od 15 minuta ima 3:0, krenuli su problemi. Već u 18. minuti iz igre je morao ozlijeđeni Gory, a u završnici poluvremena drugi žuti karton zaradio je Name.

Novi udarac stigao je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je Ambri izjednačio na 1:1.

U drugom dijelu Parižani su potpuno potonuli, a u 92. minuti Teixeira Maxime zabija za preokret i pobjedu Sochauxa koji ide u polufinale doigravanja gdje će igrati protiv Auxerrea.