HT Prva liga, 36. kolo, 20.05.2022, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Fran Jović, Dejan Vuković, Mile Varivoda
Lovro Zvonarek 76'
Slaven Belupo

Istra 1961 na krilima Belje pobjedom zaključila sezonu

Branimir Korać • petak, 20.05.2022.

Zadnji ovosezonski dvoboj na Aldu Drosini pripao je domaćoj Istri 1961 koja je odigrala dobru utakmicu i svladala Slaven Belupo s 3:1...

U Puli su ove sezone imali čast gledati sjajnog mladog napadača Diona Drenu Belju koji je odradio posudbu ib vraća se u Osijek. Od zelenog dresa oprostio se s dva pogotka, majstorijom kod drugog gola koje će se navijači Istre dugo sjećati.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo pogotke, tek nekoliko prilika, ali sve u svemu igralo se solidno, no ne i puno više od toga.

Zato je drugo poluvrijeme bilo i zanimljivije i sadržajnije i bolje.

U 48. minuti Istra je povela. Paracki je nepotrebno skrivio kazneni udarac, nespretno je nagazio Mlinara iskosa na rubu 16 metara kada je Mlinar bio okrenut leđima golu. S 11 metara precizan je bio Beljo.

Četiri minute kasnije nevjerojatan promašaj Bandea. Vrlo aktivni Hujber je ubacio s desne strane, Bande bio sam na tri metra od gola, Marković je potpuno ispao, ali Bande puca pokraj gola.

Kada nije zabio čisti zicer, zabio je dvije minute kasnije iz teže pozicije. Blagojević je ubacio, a Bande glavom od grede poslao loptu u mrežu.

Ulaskom Laušića živnuli su i Koprivničanci, posebno nakon drugog žutog kartona Blagojevića u 71. minuti. Pet minuta kasnije pucao je Bogojević, Majkić je obranio taj pokušaj, ali na odbijenu loptu dolazi Zvonarek i lakoćom zabija u praznu mrežu.

Pokušavali su gosti doći do poravnanja, ali nije išlo, a u sudačkoj nadoknadi majstorija Belje. Uništio je Kvržića i Hlevnjaka koji ga nisu uspjeli zaustaviti, izvrtio ih je, došao pred Majkića, njega je također prevario i onda je poslao loptu u mrežu.

Ubrzo je označen kraj susreta i Istra odnosi pobjedu 3:1.