HT Prva liga, 36. kolo, 20.05.2022, 20:05 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Ivan Bebek, Kristijan Novosel, Deni Grofelnik
Ivan Delić 41'
Šibenik

Slavlje za kraj: Lokomotiva pobjedom protiv Šibenika potvrdila peto mjesto

Mihaela Bradovski • petak, 20.05.2022.

Lokomotiva je pobjedom u Kranjčevićevoj protiv Šibenika 2:1 potvrdila petu poziciju na kraju sezone, prva je ispod vodećeg kvarteta koji je dugo vodio borbu za naslov prvaka...

15
90'+3'

Josip Kvesić
46'
7
Suad Sahiti
70'
33
Alexandre Serge Rene Klopp
70'
94
Christopher Attys
82'
29
Antonio Asanović
87'
Dean Računica

Zanimljiv dvoboj u Kranjčevićevoj otišao je na stranu Lokomotive koja je slavila s 2:1. U dresu Lokosa debitirao je mladi ukrajinski vratar Mykyta Turbaievskyi koji se priključio treninzima Lokomotive nakon početka invazije na Ukrajinu.

Mykyta je dobro odradio posao, pogodak koji je primio stigao je nakon odličnog udarca Delića, u ostalim slučajevima mreža je ostala čista.

Lokosi su već u šestoj minuti stigli do vodstva kada je Mesa skrivio kazneni udarac nespretnim i zakašnjelim uklizavanjem na Stojkovića. Kulenović je bio precizan i pogodio je za 1:0.

Prvu veliku priliku Šibenik je imao u 20. minuti kada je Šimunović petom skrenuo loptu, ali ona prolazi pokraj vratnice.

U 30. minuti već je 2:0. Stojković je ubacio na peterac, Marić je najviši u skoku i glavom šalje loptu u mrežu.

Do kraja prvog dijela Šibenik je uspio doći do smanjenja i to u 41. minuti preko Delića. Lijepo primanje lopte na rubu 16 metara i vrlo precizan pogodak poluvisoko uz vratnicu za smanjenje zaostatka.

U drugom poluvremenu bilo je manje uzbuđenja, gosti su pokušavali doći do poravnanja, ali nisu uspjeli.