Kolo prije kraja: Varaždin se vratio u najviši rang hrvatskog nogometa!

Branimir Korać • nedjelja, 22.05.2022.

U predzadnjem kolu Druge HNL dobili smo prvaka i novog člana HT Prve lige! Varaždin je pobjedom 2:1 protiv Dugopolja izborio povratak u HT Prvu ligu osiguravši prvo mjesto kolo prije kraja sezone!

Samo jednu sezonu Varaždin je plesao u Drugoj HNL i odmah se vratio u najviši rang. Nikakvo iznenađenje, Varaždinci su imali vrlo respektabilnu momčad, sjajnu podršku i zaslužili su povratak.

Potvrdili su ga kolo prije kraja sezone, ugostili su na svom stadionu Dugopolje i znali su što im pobjeda donosi. U sjajnoj atmosferi došli su do nje rezultatom 2:1.

Već u 15. minuti Varaždin je poveo jednim od kandidata za gol sezonu. Itsuki Urata dobio je loptu na više od 20 metara i snažno opalio u donji kut te izazvao euforiju na stadionu.

Nakon toga bilo je lakše za domaćina koji početkom drugog dijela dolazi do povećanja vodstva, strijelac je bio Fran Brodić koji je pogodio za 2:0.

Dugopolje je uspjelo smanjiti zaostatak u 66. minuti preko Ćubelića, ali više od toga nije napravilo.

Kolo prije kraja Varaždinci imaju nedostižna četiri boda prednosti nad Rudešom.