Vekić ipak bez šanse: Amerikanka lakoćom slavila u dva seta

Mihaela Bradovski • srijeda, 25.05.2022.

Donna Vekić nije imala šanse protiv vrlo dobre Amerikanke Amande Anisimove. Anisimova je slavila u dva seta uz samo pet izgubljenih gemova...

Donna Vekić zaustavljena je u drugom kolu Roland-Garrosa gdje je uspješnija bila Amanda Anisimova. Bio je to očekivano težak posao za Vekić koja se dosta teško nosila s vrlo kvalitetnom Amerikankom.

Anisimova je u zadnje vrijeme igrala jako dobro, a tu odličnu formu potvrdila je i u prvom kolu u kojem je slavila protiv Naomi Osake dok je bila još uvjerljivija u drugom kolu protiv Vekić.

U prvom setu Donna se tri puta vratila iz breaka zaostatka, ali četvrti break ujedno je donio Anisimovoj i set sa 6:4.

Problemi Vekić na servisu nastavili su se i u drugom setu u kojem je osvojila samo jedan gem i to onaj za 1:1. Nakon toga Anisimova bez većih problema uzima narednih pet gemova i prolazi u treće kolo.

Donna je imala samo 49 posto ubačaja prvog servisa, a Anisimova je jako dobro koristila break prilika s visokih 60 posto uspješnosti.