EHF Europska liga, nokaut faza, Polufinale, 28.05.2022, 16:00 h, Lisabon
Suci: Vaidas Mazeika, Mindaugas Gatelis (Litva)
34:29(18:13) Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe pružio dobar otpor Magdeburgu, Nijemci ipak nisu dopustili iznenađenje

Branimir Korać • subota, 28.05.2022.

Nexe je ipak zaustavljen u polufinalu Europske lige i neće u borbu za titulu. Protivnik je bio prejak, Magdeburg je rutinski slavio s 34:29...

UKUPNO2901/15

Šteta. Odmah nakon ždrijeba bilo je jasno da je Nexe dobio najtežeg mogućeg protivnika, ali bez obzira na veliko iskustvo, individualnu kvalitetu i širinu kadra Magdeburga, uz malo više koncentracije mogao je i više zakomplicirati dvoboj te stvoriti Magdeburgu puno problema pa ga možda i uvesti u neizvjesnu završnicu.

Imali su Našičani na vratima vrlo raspoloženog Dominika Kuzmanovića koji je držao nadu Nexeu živom, ali dosta se griješilo u napadu, puno promašenih zicera i loših dodavanja na crtu što su Nijemci kažnjavali.

Nakon odličnog početka i golova Kevića i Jaganjca za 3:2 vodstvo Nexea, uslijedila je kriza i pet uzastopnih pogodaka Magdeburga koji preuzima vodstvo i do kraja susreta ga više ne ispušta.

Uspio se Nexe vratiti u 11. minuti na 8:7 golom Fahrudina Melića, ali umjesto da ostanu u igri i zadrže priključak, Našičani nižu pogreške i Magdeburg ponovno odlazi na visoku prednost.

Na poluvrijeme se otišlo s 18:13 za Magdeburg koji je igrao mirno i pametno te koristio pogreške Nexea.

U drugom dijelu Nexe je pokušavao uhvatiti priključak, uspio je doći na minus dva, ali ponovno je dopustio Magdeburgu odvajanje. Mogao je ponovno doći na taj zaostatak na ulasku u zadnjih deset minuta, ali Moslavac ne vara Greena, umjesto minus dva, vrlo brzo je četiri razlike i Magdeburg rutinski privodi susret kraju.

Magdeburg tako prolazi u finale, očekivano, a Našičani su svoj dio posla napravili već dolaskom u Lisabon, no to ne znači da neće probati barem pobjedom u susretu za treće mjesto završiti svoj put.