Luda završnica Druge HNL, na kraju izvisila Croatia iz Zmijavaca

Matej Kačan • subota, 28.05.2022.

Croatia Zmijavci momčad je koja se pridružila Sesvetama, Opatiji i drugim momčadima Osijeka i Dinama. Sve su to ekipe koje nakon lude i uzbudljive sezone napuštaju 2. HNL...

Luda završnica Druge HNL donijela je borbu za ostanak u kojoj je bilo bezbroj kombinacija, ali na kraju Croatia iz Zmijavaca porazom od Cibalije završava na 13. mjestu i ispada iz lige uz Sesvete, Opatiju, Osijek 2 i sedmoplasirani Dinamo 2.

Drama je bila do samog kraja, a na kraju je odlučio kasni pogodak Ivana Brnića koji je donio pobjedu Dugopolju protiv Rudeša za 3:2 i spasio svoju momčad. Bila je to i najbogatija i najzubudljivija utakmica jer Dugopolje je moralo dobiti drugoplasirani Rudeš u kombiniranom sastavu.

Martin Sekulić imao je druge planove golovima za 1:0 i 2:2, ali Brnić je odgovorio s dva gola uz jedan pogodak Rodićaa iz penala u 54. minuti.

Direktan dvoboj za spas igrali su Cibalia i Croatia Zmijavci u Vinkovcima, a domaćin je prevažne bodove uzeo pogotkom Filipa Jazvića iz 76. minute.

U opasnosti je bio i BSK koji je vodio protiv Osijeka 2 pogotkom Josipa Gačića, ali su Osječani, koji su već znali da ispadaju, izjednačili. Ipak to zbog ostalih rezultata nije BSK poslalo u Treću ligu.

Minimalnom pobjedom spasio se i Solin, još jedan dalmatinski klub. Junak dana je Antonio Kačunko koji je pogodio za 40 bodova i pobjedu nad Interom u Zaprešiću.

Opatija je uvjerljivo zadnja i također je znala da ispada, a nije uspjela zagorčati život susjedima iz Orijenta koji su slavili s 3:0 i skočili na deseto mjesto, također sa spasonosnih 40 bodova. Durdov s dva gola i Fatić jednim donijeli su pobjedu.

Bez rezultatskog imperativa bili su susreti Dubrave i Varaždina te Kustošije i Dinama 2. Varaždin je znao da je prvak, Dinamo 2 je znao da ispada zbog pravila o drugim ekipama pa su ti susreti donijeli rasterećenu igru i po pet pogodaka.