Skandinavski dan u Parizu: Rune održao lekciju četvrtom igraču svijeta

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 30.05.2022.

Poznat je još jedan sudionik četvrtfinala Roland-Garrosa. Danac Holger Rune odigrao je sjajan meč i izbacio Stefanosa Tsitsipasa...

Skandinavci danas uživaju u Parizu. Upisali su novu pobjedu, prvo je Norvežanin Casper Ruud izbacio Huberta Hurkacza, a zatim je i Danac Holger Rune iznenadio Stefanosa Tsitsipasa.

Rune je odradio sjajan meč, bio je agresivan i precizan te je favoriziranog Tsitsipasa poslao kući.

Od početka meča Rune je izgledao jako dobro i prvi set uzeo je u završnici sa 7:5. Imao je veliku priliku u drugom setu u trećem gemu, međutim nije iskoristio 0:40. Tsitsipas je to kaznio i u završnici seta breakom došao do poravnanja u setovima.

Treći i četvrti set potpuno su pripali Runeu koji je potpuno dominirao i dovršio meč u četiri seta i izborio četvrtfinale.

Tamo ga čeka Norvežanin Casper Ruud u vrlo zanimljivom dvoboju koji će biti potpuno otvoren ako Rune zadrži ovu razinu igre.