Borna Ćorić gubi i na Challengerima, bez drugog kola i Serdarušić

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 30.05.2022.

Borna Ćorić i Nino Serdarušić nisu uspjeli izboriti drugo kolo na Challengerima u Forliju i Poznanu...

Hrvati danas nisu bili uspješni na Challengerima. Nastupili su Borna Ćorić i Nino Serdarušić i obojica su upisali poraze.

Borna je nakon uvjerljivog poraza u drugom kolu Roland-Garrosa protiv Grigora Dimitrova poručio kako bi možda bilo pametno nastupiti na nekoliko Challengera u potrazi za većim brojem mečeva i formom, ali u Forliju je ispao odmah na startu.

Zaustavio ga je iskusni Portugalac Gastao Elias koji je izgubio prvi set, ali uspio napravuiti preokret.

Borna je imao pobjedu u rukama u drugom setu iako je u jednom trenutku gubio 4:1 uz dupli break. Uspio je to okrenuti i imao je 0:40 kod 6:5, ali sve tri meč lopte je prokockao, izgubio tie-break i onda i treći set.

Drugo kolo neće vidjeti niti Nino Serdarušić koji je u Poznanu predao meč Tsnegu na početku drugog seta.

Challenger Forli, prvo kolo:
Gastao Elias (Portugal) - Borna Ćorić (Hrvatska, WC) 3:6, 7:6(5), 6:3

Challenger Poznan, prvo kolo:
Chun Hsin Tseng (Tajvan, 4) - Nino Serdarušić (Hrvatska) 6:1, 1:0 predaja Serdarušića