Gyor izborio finale Lige prvakinja, suparnice u budimpeštanskom finalu Kristiansand Ane Debelić

HINA, Matej Kačan • subota, 04.06.2022.

Rukometašice mađarskog Gyora i norveškog Vipers Kristiansanda izborile su mjesto u finalu Lige prvakinja koje je na rasporedu u nedjelju (18 sati) u Budimpešti...

Nakon što su u subotnjim polufinalima uvjerljivo svladale danski Esbjerg (32:27), odnosno francuski Metz (33:27), finale Lige prvakinja ove sezone igrat će mađarski Gyor, domaćin završnog turnira, i norveški Kristiansand.

Francuskinje su imale minimalnu prednost na poluvremenu (15:14) protiv Norvežanki, ali su pokleknule u posljednjih 20 minuta drugog polufinalnog obračuna.

Nezaustavljiva je kod braniteljica naslova bila Čehinja Marketa Jerbakova koja je postigla čak 12 pogodaka za norvešku ekipu, a sedam puta je mrežu zatresla Nora Mork. Hrvatska reprezentativka Ana Debelić je s četiri gola bila četvrti strijelac Vipersa.

Ćamila Mičijević nije zaigrala za Metz, dok je Ivana Kapitanović skupila šest obrana. Francusku ekipu je s pet pogodaka predvodila Brazilka Almeida de Paula.

U prvom polufinalnom srazu čak 11 rukometašica Gyora upisalo se u strijelce, a predvodila ih je Norvežanka Stine Bredal Oftedal s pet pogodaka. Kod Esbjerga je najbolja bila Norvežanka Henny Ella Reistad s osam golova.

Nošene podrškom domaćih navijača, rukometašice Gyora će u nedjelju pokušati doći do svog šestog trofeja pobjednica Lige prvakinja, koji su prethodno osvajale 2013., 2014., 2017., 2018. i 2019.

S druge strane će igračice Kristiansanda pokušati ponoviti prošlogodišnji uspjeh, kad su u finalu odigranom također u Budimpešti svladale francuski Brest i osvojile svoj prvi naslov europskih prvakinja.