Liga nacija 2022., Liga A, skupina 1, 2. kolo, 06.06.2022, 20:45 h
Danska

Struja ipak stigla na stadion, Danci u zakašnjelom susretu slavili u Beču

Matej Kačan • utorak, 07.06.2022.

Nogometaši Danske i Austrije kasnili su sa svojim dvobojem preko sat vremena zbog nestanka struje u Beču, ali je susret ipak odigran na zadovoljstvo Danske koja je slavila...

Drugi susret hrvatske Skupine 1 Lige A odigran je sa zakašnjenjem. Naime, na Ernst Happel stadionu u Beču nestalo je struje pa su Danci i Austrijanci sa svojom utakmicom krenuli tek oko 22 sata, a susret je završen oko ponoći.

Slavili su na kraju ipak Danci i tako su uzeli prvo mjesto skupine s maksimalnih šest bodova, dok je Austrija ostala na tri i ispred Hrvatske i Francuske koje imaju po bod nakon remija na Poljudu.

Iz prve prave prilike u 28. minuti poveli su Danci. Pierre-Emile Hojbjerg pogodio je iz odbijanca za vodstvo, a 1:0 je na semaforu do 67. minute kad je Marko Arnautović poslužio Xavera Schlagera, a ovaj je lako pogodio.

Prošao je gol i VAR provjeru, a mogli su Austrijanci i do preokret jer u 75. Arnautović gađa stativu. Nije se dogodilo, već je Danska zabila preko Jensa Strygera Larsena u 84. minuti na asistenciju Christiana Eriksena.

Sljedeće obveze u ovoj skupini na rasporedu su u petak kad Hrvatska gostuje na Parkenu, dok Francuzi idu u Beč.