EP U-21 2023., kvalifikacije, skupina A, 10. kolo, 08.06.2022, 18:00 h, Pärnu Rannastaadion - Parnu
Suci: Ashot Ghaltakhchyan, Mesrop Ghazaryan, Artur Gdlyan (Armenija)

Branimir Korać • srijeda, 08.06.2022.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija upisala je uvjerljivu pobjedu u gostima kod Estonije koju je svladala s 4:0 i sada čeka rasplet zadnje dvije utakmice Norvežana koje će pokazati ide li Hrvatska na Euro...

Danil Kuraksin
52'
19
Daniil Petrunin
62'
21
Joonas Soomre
62'
15
Artur Šarnin
66'
5
Kaspar Laur
66'
Luka Stojković
65'
16
Martin Baturina
65'
20
Dion Drena Beljo
72'
8
Jurica Pršir
77'

Igor Bišćan

Ono što se u Estoniji tražilo, to se i napravilo. Upisana je visoka pobjeda protiv Estonije 4:0, međutim može se dogoditi da to ne bude dovoljno.

Norvežani imaju sve u svojim rukama, dvije pobjede vode ih izravno na Europsko prvenstvo, pa čak i remi protiv Finske i pobjeda s tri ili više golova razlike protiv Azerbajdžana. Hrvatska mora navijati za Finsku.

Ono za čim bi Hrvatska mogla žaliti je što nije uspjela i uvjerljivije slaviti, imala je pregršt prilika, a upravo bi i ukupna gol razlika mogla biti odlučujuća.

Prvi pogodak u Estoniji stigao je već u sedmoj minuti kada je dugačka lopta upućena u 16 metara Estonaca, do nje dolazi Vidović i mirno zabija za vodstvo Hrvatske.

U 13. minuti 2:0 za Hrvatsku. Dobra akcija Bišćanovih izabranika, ubačaj u sredinu, tamo je u skoku Vušković i on glavom pogađa za povećanje prednosti.

Nastavili su se napadi Hrvatske, a novi pogodak stigao je u 41. minuti, Kačavenda je sjajno proigrao Marina na nekih 13-14 metara, a on prizemno gađa u donji kut.

U drugom dijelu ista slika, napadi Hrvatske, samo ovaj put uglavnom promašaji. Jedini pogodak u tom razdoblju postigao je Toni Fruk. Lopta je ubačena s lijeve strane, propustio ju je lukavo Kačavenda, iz drugog plana natrčao je Fruk i lakoćom zabio za 4:0.

Nekoliko vrlo izglednih prilika propušteno je u završnici susreta, Dion Drena Beljo mogao se proslaviti, ali nije zicere pretvorio u pogotke.