Sjever ili istok: Mladost i Vukovar u borbi za mjesto u Prvoj HNL

Branimir Korać • četvrtak, 09.06.2022.

Odigrani su polufinalni dvoboji kvalifikacija za Prvu HNL, a u finale su se plasirali Mladost iz Ždralova i Vukovar koji će se boriti za ulazak među drugoligaše...

Predstavnik sjeverne skupine dojučerašnje Treće HNL Mladost iz Ždralova i sastav iz sjeverne skupine Vukovar, borit će se za mjesto u Prvoj HNL.

Mladost je u Ždralovima slavila protiv Zagorca iz Krapine s 1:0, a trenutak odluke dogodio se u 23. minuti kada je David Žabec zabio jedini pogodak na susretu.

Mladost je tako nastavila s uspješnim igrama u kvalifikacijama, u četvrtfinalu je bila bolja i od Grobničana.

Vukovar je u Hrvacama slavio s 2:0 golovima s početka drugog poluvremena. Duje Ribičić je u prvom dijelu pogodio okvir gola pa u drugom poluvremenu zaradio dva žuta kartona nakon čega su Vukovarci preko Josipa Barišića i Robina De Jesusa Gonzaleza bježe na 2:0 i odlaze do pobjede.

Finalni dvoboj koji će dati posljednjeg člana Prve HNL igrat će se u nedjelju u Bjelovaru.