Kosovo u Prištini svladalo Sjevernu Irsku, težak poraz Sjeverne Makedonije

Branimir Korać • četvrtak, 09.06.2022.

U Ligi C Lige nacija odigrano je nekoliko vrlo zanimljivih dvoboja, pet golova palo je u Prištini dok su visoke pobjede upisali Gruzija i Grčka...

U zanimljivom dvoboju u Prištini Kosovo je ugostilo Sjevernu Irsku i upisalo je pobjedu 3:2. Sjeverni Irci su tako ostali i dalje bez pobjede dok je Kosovo stiglo do drugog slavlja i odmah je iza Grčke na ljestvici.

Već u prvih 20 minuta Kosovo je stiglo do dva pogotka prednosti zahvaljujući golovima Vedata Muriqija i Zymera Bytyqija, a Sjeverna Irska je u završnici prvog dijela smanjuje preko Shaynea Laveryja.

U drugom dijelu Muriqi je vrlo brzo podignuo na 3:1 da bi Daniel Ballard samo smanjio na konačnih 3:2.

Emir Sahiti ušao je u igru u samoj završnici utakmice, u 89. minuti zamijenio je Milota Rashicu.

Grci su zadržali prvo mjesto u skupini glatkom 3:0 pobjedom protiv Cipra. Očekivano lagan posao za Grčku koja je dominirala od početka.

Na kraju je slavila s 3:0 golovima Anastasiosa Bakasetasa, Vangelisa Pavlidisa i Dimitriosa Limniosa.

Gruzija nastavlja sa sjajnim nastupima i upisala je i treću pobjedu. U najdojmljivijem nastupu u ovom natjecanju ove sezone Gruzija je u Skoplju pregazila Sjevernu Makedoniju s 3:0.

Sva tri gola pala su u drugom poluvremenu gdje su zabijali Budu Zivzivadze, Hviča Kvarackelia i Otar Kiteišvili.

Bugarska je još jednom šokirala svoje navijače, ovaj put remijem 1:1 u gostima kod vrlo skromnog Gibraltara.

U prvom dijelu Bugari su poveli golom Georgija Minčeva, ali domaćin se vratio u 61. minuti pogotkom Liama Walkera za konačnih 1:1.