Sjajan nastup Rudana u velikoj pobjedi Mege protiv Crvene zvezde

Branimir Korać • nedjelja, 12.06.2022.

U polufinalu doigravanja srpskog košarkaškog prvenstva Mega je u drugoj utakmici bila bolja od Crvene zvezde i izborila je majstoricu, a sjajnu utakmicu odigrao je Matej Rudan...

Nakon što je Crvena zvezda uvjerljivo slavila u polufinalu doigravanja srpskog prvenstva, Mega je uzvratila pobjedom u drugoj utakmici i natjerala Zvezdu u majstoricu.

Iako je Zvezda vodila i s 15 poena prednosti u završnici prvog poluvremena, Mega je odigrala sjajno drugo poluvrijeme, dobila ga je s 51:32 i na kraju slavila 77:70.

Odličnu utakmicu odigrao je Samson Ružencev koji je ubacio 22 poena, a jednu od ključnih uloga u Megi igrao je hrvatski reprezentativac Matej Rudan koji je za 37 minuta ubacio 18 poena uz 18 skokova i tri asistencije.

Kod Zvezde su se istaknuli Luka Mitrović sa 16 poena i devet skokova te Ognjen Dobrić s 15 poena.

Podsjećamo, protivnik Zvezdi ili Megi u finalu bit će FMP nakon što je Partizan odustao od nastupa.